Těhotenský test

Těhotenský test je běžně dostupný prostředek, který ženě umožní snadno v soukromí zjistit, zda je těhotná nebo ne. Těhotenský test lze zakoupit v různých variantách a cenových kategoriích. Balení může obsahovat jeden těhotenský test, nově však většina těhotenských testů obsahuje dva testy v jednom balení. Běžně dostupný těhotenský odhalí těhotenství zhruba 7 den po oplodnění. Lidský choriový gonadotropin (hCG) je hormon, produkovaný placentou krátce po oplodnění a je vylučován do moči. Koncentrace hCG v moči významně stoupá v prvních týdnech po otěhotnění téměř každým dnem. Těhotenské testy jsou založeny na bázi detekce tohoto hormonu v moči.

 

Těhotenský test ve formě proužku je nejjednodušší a nejlevnější variantou diagnostického testování. Těhotenský test je navržen pro rychlé vizuální zjištění výsledku ze vzorku moči. Proužek se ponoří na 3 sekundy do vzorku moči a výsledek těhotenského testu je znám za 5 minut – jedna čárka znamená negativní výsledek těhotenského testu, dvě čárky znamenají pozitivní výsledek těhotenského testu.

 

Těhotenský test ve formě kazety je plastové pouzdro obsahující reakční proužek. Na kazetě je volné místo, kam je možné zapsat např. datum a čas testování, jméno apod. Přesné množství vzorku moči se aplikuje do testovacího okénka pomocí kapátka (je součástí každé testovací sady), čímž se zajistí rovnoměrný průnik vzorku moči přes reakční oblast proužku. Výsledek těhotenského testu je znám za 5 minut – jedna čárka znamená negativní výsledek, dvě čárky znamenají pozitivní výsledek těhotenského testu.

 

Digitální těhotenský test například Clearblue s indikátorem početí Vám dá dvojnásobné potvrzení výsledku těhotenství. Zjištění těhotenství již 4 dny před očekávanou menstruací. Přesnost vyšší než 99 %.  Indikátor početí zjistí, v jakém týdnu těhotenství právě jste. Neomylné, jasné digitální výsledky.